Bidė

Bidė yra vienas iš vonios kambario atributų, dėl kurių įrengimo svarstoma individualiai. Galime pasidžiaugti, kad vis daugiau žmonių atranda bidė ir leidžia sau gyventi komfortiškiau ir higieniškiau, nei prieš tai. Dažniausiai bidė atsisakoma dėl vietos trūkumo arba neįvertinus šio įrenginio teikiamos naudos.


Bidė originaliai buvo sukurtas intymios higienos priežiūrai. Iš esmės, tai yra klozeto aukštyje pritvirtinta porcelianinė ar keraminė, į praustuvę panaši talpa, turinti standartinį maišytuvą, bei galinti turėti papildomų priedų. Priedai parenkami, jei standartinė bidė konstrukcija netenkina poreikių arba sugalvojama nauja, nenumatyta bidė panaudojimo sritis.


Šis santechnikos įrenginys pirmiausiai buvo naudojamas Prancūzijoje. Kilmingieji dažniausiai turėdavo bidė savo miegamajame ir taip rūpinosi higiena. Vėliau bidė naudojimas paplito į kaimynines šalis ir išpopuliarėjo kai kuriose kultūrose. Kai kuriose šalyse toks higienos būdas yra pagrindinis, o kitose, tai nematyta ir nesuprantama, todėl egzistuoja skirtingos nuomonės ir skirtingas supratimas.


Kokias bidė galite rasti?


Bidė gali skirtis dizainu, spalva ir bendra išvaizda, bet jų dydis iš esmės yra panašus. Dažnai bidė yra montuojamos netoli klozeto bei tame pačiame aukštyje, todėl stengiamasi parinkti panašaus dizaino ir tokios pat spalvos bidė, kaip ir klozetas. Ne visi vonios reikmenų gamintojai savo gaminių sąraše turi bidė, todėl verta išsirinkti galimą modelį kartu su kitais įrenginiais.


Pakabinamos bidė


Šio tipo bidė yra montuojamos ant sienos, tai leidžia koreguoti tikslų jos aukštį ir lygiuoti su kitais įrengimais. Dažniausiai pakabinamos bidė montuojamos ant specialaus laikiklio, panašaus į unitazo potinkinį bakelį. Pastarasis yra pritvirtinamas dar prieš apdailos dėjimą. Šio tipo bidė po savimi turi atvirą erdvę ir su grindimis nesiliečia.


Pastatomos bidė


Tokie įrenginiai remiasi į vonios kambario grindis ir dažniausiai yra bent minimaliai tvirtinami prie sienos, kad išlaikytų reikiamą poziciją. Šio tipo bidė aukštis negali būti koreguojamas, bet montavimas yra mažiau komplikuotas ir fiksavimui nereikalingas specialus potinkinis rėmas


Privalumai ir kodėl verta turėti bidė?


Nors įrenginys išpopuliarėjo, kaip intymios higienos praustuvas, jis yra pritaikomas kur kas plačiau. Kadangi bidė turi vandens maišytuvą, kuris yra panašus arba toks pat, kaip ir naudojamas įprastuose praustuvuose, jį galima tiesiog naudoti, kaip kriauklę, esančią žemiau. Dažnai tai pasitarnauja naminių gyvūnėlių prausimui, kojų plovimui, skalbinių mirkymui, neįgalių asmenų higienai.


Įrenginio pritaikymo galimybės plačios ir daugelis išbandę bidė stebisi, kaip anksčiau gyveno be to. Jei iki šiol nenaudojote bidė ir svarstote galimybę įsigyti, įvertinkite, ar turite pakankamai vietos jos įrengimui. Vietos nereikia daug, tiesiog turėtų užtekti erdvės patogiam priėjimui ir neapsunkinti kitų įrengimų lengvo naudojimo. Jei vietos užtenka, nėra priežasties, dėl kurios nebūtų verta įrengti bidė. Šio įrenginio panaudojimo būdai yra įvairūs ir tikrai neapsiriboja tik asmenine ypatinga higiena.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password