Klozetai

Nors visi klozetai iš esmės atlieka tą pačią funkciją ir veikia labai panašiu principu, skiriasi gaminių dizainas, techninės savybės, funkcionalumas, gamyboje naudotos medžiagos. Dauguma šiuolaikinių klozetų montuojami kartu su potinkiniais rėmais, kuriuose integruota vandens nuleidimo ir prileidimo sistemos, o toks montavimo būdas suteikia tualetui patrauklų estetinį vaizdą ir lengvą priežiūrą. Pastatomi unitazai su išorėje esančiu vandens rezervuaru, pateikiami naujai, todėl gali būti naudojami kaip modernus sprendimas, greitai montuojamas ir išsiskiriantis vizualiai. Išmanių namų idėja ir išmanūs prietaisai paskatino atsirasti išmanius klozetus, kurie turi papildomų funkcijų, todėl yra dar patogesni.


Kokių unitazų būna?


Yra daugybė skirtingų unitazų modelių, kurie gaminami įvairių gamintojų. Pasirinkimas itin didelis, todėl kiekvienai erdvei rasite bent kelis galimus montuoti unitazus. Kad būtų patogiau ieškoti ir rinktis, parduodami klozetai skirstomi į kategorijas. Nustačius, kokio tipo unitazas reikalingas, galima susiaurinti paiešką ir rinktis pagal kitus parametrus.


Pakabinami klozetai


Šio tipo klozetai naudojami kartu su sienoje montuojamu potinkiniu rėmu. Visų pirma, atitinkamoje vietoje patalpinamas rėmas ir pritvirtinamas prie sienos konstrukcijos. Tuomet atliekami santechnikos darbai ir sienos apdaila. Išorėje lieka matoma anga, skirta klozeto nuleidimo mygtukui ar valdikliui, atraminiai varžtai bei anga nuotekoms. Paskutinis žingsnis – pritvirtinti unitazą bei nuleidimo mygtuką. Toks montavimo būdas yra gana paprastas. Tereikia atlikti atskirus konkrečius darbus, skirtingose statybų ar remonto stadijose.


Pakabinami klozetai gali būti labai kompaktiškų matmenų. Jie užima sąlyginai nedaug vietos, nes nėra reikalinga atrama ir pagrindas, skirtas padėti ant grindų, o vandens talpa yra montuojama atskirai. Nedideli matmenys, svoris ir kiti gamybos kaštai lemia, kad pakabinami klozetai siūlomi patrauklia kaina. Įsigyti visą komplektą, kurį sudaro pakabinamas unitazas, potinkinis rėmas, unitazo dangtis, nuleidimo klavišas ir santechnikos elementai, yra pakankamai patogu ir galima šiek tiek sutaupyti, lyginant su atskirų prekių komplektavimu.


Išmanūs klozetai


Nors nėra nustatyto vieno standarto, pagal kurį būtų galima nustatyti, kokiomis papildomomis funkcijomis turėtų pasižymėti išmanusis klozetas, tačiau visi jie turės bendrą funkcionalumą - integruotą bidete dušelį. Apibendrintai galima pasakyti, kad išmanusis klozetas – tai pakabinamas klozetas su papildomomis funkcijomis ir valdymo galimybėmis. Derėtų atskirai pasidomėti kiekvieno modelio unikaliomis funkcijomis, valdymo būdu, suderinamumu ir nuspręsti ar jis tenkina išmaniam klozetui keliamus reikalavimus.


Išmaniųjų klozetų funkcijos. Dauguma išmaniųjų klozetų turi bidė funkciją arba papildomą dušelį. Įprastai jis nematomas ir aktyvuojamas tik tuomet, kai to pageidaujama. Valdymas gali skirtis, o išmaniųjų klozetų įrengimui dažniausiai reikalingas elektros įvadas. Kitos galimos funkcijos - automatinis dangčio pakėlimas, vandens nuleidimas, dangčio pašildymas, mobiliosios aplikacijos arba valdymas pulteliu. Viskas žinoma priklauso nuo pasirenkamo modelio ir gamintojo.


Pastatomi klozetai


Dauguma pastatomų klozetų montuojami kartu su talpa, skirta nuleisti vandeniui. Klozetas ir vandens nuleidimo mechanizmas yra sujungiamas ir vizualiai atrodo lyg vientisas įrenginys. Nors esame įpratę, kad šiuolaikiški klozetai montuojami kartu su potinkiniu rėmu, kurio vonios ar tualeto kambaryje nematome, bet stilingi pastatomi klozetai, kartu su išorėje montuojamomis vandens talpomis, atrodo itin inovatyviai ir tikrai gali papildyti išskirtinį dizainą. Dauguma šio tipo klozetų, kartu su bakeliais, montuojami taip, kad liestųsi su siena, o tai sukuria švaros jausmą ir estetišką vaizdą šalia klozeto.


Pastatomi klozetai gali būti montuojami kartu su potinkiniu bakeliu. Tokių klozetų montavimas beveik nesiskiria nuo pakabinamų klozetų, tik būtina potinkinį bakelį montuoti tinkamame aukštyje, kad unitazas galėtų būti pastatytas ant grindų ir toje pačioje pozicijoje sujungtas su sienoje esančiais tvirtinimais ir santechninėmis jungtimis.


Kokybiški klozetai: kaip išsirinkti?


Prieš renkantis klozetą, reikėtų objektyviai įvertinti vietą, kurioje bus montuojamas klozetas bei pagrindinius poreikius, kuriuos įrenginys turėtų tenkinti. Montavimo vietoje turi būti nuspręsta, kokio tipo unitazas bus reikalingas. Priklausomai nuo unitazo, gali prireikti potinkinio rėmo, kuris montuojamas dar prieš sienų apdailą. Nors potinkinis rėmas vėliau nebūna matomas, bet nuo jo pozicijos tiesiogiai priklauso galutinė unitazo montavimo vieta. Todėl prieš montavimą reikia įvertinti, apdailos medžiagų ir santechnikos priedų matmenis ir nustatyti tikslią vietą.


Spalva. Nors dauguma klozetų bei kitų vonios kambario įrengimų yra balti, dažnai skiriasi jų atspalvis. Dažniausiai vienos serijos įrenginių spalva yra visiškai identiška, todėl rinktis vienodus įrenginius patogu ne tik dėl suderinto dizaino, bet ir dėl vienodos spalvos. Jei balta atrodo kiek pabodusiai, tokie gamintojai kaip Bocchi leidžia rinktis iš visos paletės skirtingų spalvų. Galite rinktis iš pastelinių ar ryškesnių spalvų, kurias galima derinti su spalvomis kambaryje.


Atkreipkite dėmesį į klozeto kokybę bei montavimo būdą. Įprastai daugiau kainuojantys unitazai turi pilnai standartizuotą įrengimo instrukciją bei pagrindinius tvirtinimo bei santechninius elementus. Pirkdami pačius pigiausius gaminius, galite pasigesti kai kurių montavimo priedų, kuriuos turėsite įsigyti atskirai. Dėl šios priežasties, kokybiškas ir šiek tiek daugiau kainuojantis klozetas kartu su montavimo darbais gali kainuoti mažiau, nei perkant pigų analogą, kurio montavimui reikalingi priedai nepridedami.


Ne mažiau svarbūs - unitazų priedai


Bakeliai


Nors priskiriami prie priedų, bet pastatomi unitazai negalėtų būti naudojami be bakelio. Dažniausiai juos išsirinkti yra nesunku, nes pakanka pritaikyti bakelį pagal unitazą. Derėtų atkreipti dėmesį, iš kurios pusės bakelis jungiamas ir parinkti suderinamą jungtį. Specifikacijoje rasite nurodytą bakelio talpą bei kitus techninius parametrus. Jei šie duomenys lemia bakelio pasirinkimą, tokiu atveju, sprendimą priimti bus lengviau.


Klozetų dangčiai


Įprasta, jog klozetą dengia dangtis, kuris yra priderintas prie klozeto dizaino. Dangtis kartu su klozetu sudaro vientisą visumą. Dangčio išvaizda tikrai yra svarbu, bet atkreipkite dėmesį ir į dangčio funkcionalumą. Viena populiariausių funkcijų – savaiminis užsidarymas. Ši ypatybė uždarymo metu savaime sumažina dangčio kritimo smūgį ir tokiu būdu neleidžia susidaryti smūgio garsui. Dangčio funkcija uždengti unitazą, o jei jis turi savaiminio užsidarymo funkciją ir dera prie klozeto, tuomet renkatės teisingai.


Montavimo priedai


Kai kuriais atvejais, klozeto montavimo metu gali prireikti specialių montavimo priedų ar santechninių reikmenų, kurie yra būdingi unitazų montavimui. Dažniausiai šių priedų poreikis atsiranda, kuomet jie nėra pridedami prie unitazo arba pasitaiko sudėtingesnis montavimo atvejis. Kai kurie priedai yra bendri, kaip ir kitiems santechniniams mazgams, o specifinius, būtent unitazams skirtus priedus, rasite šioje skiltyje.


Klozetą įsigykite internetu


Daugelis santechnikos prekių ir tualeto kambario reikmenų parduodami internetu. Tokiu būdu pirkti klozetą yra patogu, nes vienoje vietoje pirkėjas gali palyginti visus galimus unitazus. Nesunkiai pastebėsite, kurioms iš dominančių prekių, taikomos nuolaidos. Dažnai prekės, kurioms fizinėse parduotuvėse taikoma akcija kainuoja brangiau, nei įprastine kaina parduodama identiška prekė internete. Apie dominančią prekę susidaryti nuomonę padės ne tik prekės aprašas, bet ir kitų pirkėjų atsiliepimai. Geriausi klozetai yra tie, kurie tinka būtent Jūsų atveju. Internetinė prekyba reikalauja mažiau išlaidų pardavimo procesui, todėl galutinis pirkėjas gali prekę įsigyti pigiau.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password