Praustuvai

Būtų sunku rasti vonios kambarį, kuriame nėra vonios kriauklės. Praustuvai vonios kambariui yra būtinas atributas. Belieka išsirinkti tinkamą vonios praustuvę, kad ji derėtų prie vonios kambario interjero ir būtų reikiamo funkcionalumo. Dar prieš vonios įrengimą yra geriausia numatyti, kokio tipo kriauklė ar kriauklės bus naudojamos, kad būtų galima pagal tai parinkti vonios baldus, bei pritaikyti santechnikos įvadus.


Nors visos kriauklės voniai iš esmės atlieka tą pačią funkciją, bet galima rinktis iš visiškai skirtingų modelių, kurie kardinaliai skiriasi dydžiu, dizainu, spalvomis, montavimo būdu. Jei jau žinote keletą faktorių, koks praustuvas voniai yra reikalingas, tuomet sumažinsite galimų pasirinkimų skaičių ir išsirinkti galutinį variantą bus daug paprasčiau, nes pasiūla yra tikrai labai didelė.


Kaip teisingai išsirinkti vonios kriauklę?


Apžvelkime svarbiausius naujo praustuvo pasirinkimo elementus.


Praustuvo dydis


Priklausomai nuo vonios kambario matmenų bei erdvių suskirstymo, turime ribotą vietą, kurią pravartu pilnai išnaudoti. Kuomet žinome, kiek daugiausiai vietos galime skirti praustuvui, natūraliai sumažiname galimų pasirinkimų skaičių ir toliau galime rinktis pagal kitus parametrus. Jei vietos yra itin mažai arba vieta visiškai neriboja, tuomet gali sudominti nestandartiniai praustuvai. Jų pagalba galima gauti pakankamai gerą funkcionalumą mažoje erdvėje arba turėti visiškai išskirtinį praustuvą, kuomet vieta neriboja.


Praustuvo medžiaga ir padengimas


Porcelianas ir keramika yra absoliutūs lyderiai ir vonios kambario praustuvai dažniausiai yra gaminami iš būtent šių medžiagų. Kai kurie modernūs vonios praustuvai gaminami iš nerūdijančio plieno, akmens masės ar kitų medžiagų. Kiekviena keramikinė kriauklė gamybos procese gali būti išformuota pagal individualų dizainą ir tai padaro jas skirtingomis. Nors santechninis porcelianas pasižymi geromis paviršiaus savybėmis, bet kai kurie modeliai papildomai turi specialius padengimus, kurie suteikia paviršiui išskirtinių savybių.


Spalva ir atspalvis


Suprantama, kad praustuvo spalva turi derėti prie aplinkos. Panašios spalvos gali sukurti vientisumo pojūtį, o drąsi, išsiskirianti praustuvo spalva gali pasitarnauti kaip interjero akcentas. Verta atkreipti dėmesį ne tik į spalvą, bet ir į atspalvį. Gerai parinktas atspalvis prie atitinkamo apšvietimo gali sukurti visiškai kitą įspūdį ir atrodyti naujai, sukurti kitokią atmosferą. Modernus praustuvas gali turėti klasikinio praustuvo bruožų, tuomet jį lengva pritaikyti ir jis dera net klasikinėje aplinkoje.


Kaina


Natūralu, kad reikia tilpti į turimą pinigų sumą ir dažnai pasirinkimą įtakoja prekės kaina. Praustuvų kainos gali skirtis labai stipriai. Paprasčiausi, universalūs, niekuo neišsiskiriantys modeliai kainuoja mažiausiai, o specialūs, modernūs, didesnių matmenų praustuvai gali kainuoti keliolika kartų daugiau. Pigūs praustuvai taip pat puikiai atlieka savo pagrindinę funkciją, o brangesni turi papildomų galimybių ir dažnai išsiskiria dizainu. Internetu įsigyti praustuvą dažnu atveju yra dar pigiau ir kaina yra mažesnė, nei fizinėje parduotuvėje su akcija esančių prekių.


Įvairūs praustuvų tipai ir jų pagrindinės savybės


Pakabinami praustuvai


Šio tipo praustuvai gali būti tvirtinami prie sienos tam tikroje, numatytoje vietoje. Pakabinamiems praustuvams nereikalingi kiti baldai, montavimo metu parenkama tiksli vieta ir praustuvas yra tiesiog pritvirtinamas atitinkame aukštyje. Priklausomai nuo praustuvo konstrukcijos, dalis montavimo bei santechnikos elementų gali būti atvirai matomi.


Montuojami ant baldų


Šie praustuvai galėtų būti skirstomi į dar mažesnius pogrupius. Vieni praustuvai vizualiai atrodo lyg vandens indai ir gali būti tiesiogiai padėti ant žemiau esančio stalviršio. Kiti praustuvai montuojami į stalviršyje specialiai išformuotą ertmę ir tik viršutinė jų dalis yra atvirai matoma, o likusi dalis paslepiama po stalviršiu ar spintelėje. Taip pat uždengiamos visos tvirtinimo ir santechnikos detalės, todėl turime „švarų“ vaizdą.


Montuojami po stalviršiu


Tokio tipo praustuvas montuojamas po specialiai jam išformuota anga stalviršyje. Taip sukuriamas akį traukiantis, puikus estetinis vaizdas ir garantuojama patogi priežiūra. Šio tipo praustuvai dažnai naudojami ne po vieną. Tokiu būdu atitinkamo dydžio stalviršyje galima vienodu atstumu sumontuoti keletą praustuvų ir taip įrengti funkcionalią erdvę, skirtą naudoti iškart keliems asmenims. Be to, keletas praustuvų viename stalviršyje atrodo itin patraukliai.


Praustuvai vonios kambariui: populiariausios medžiagos


Pati populiariausia medžiaga praustuvų gamybai – santechninis porcelianas. Tai medžiaga, panaši į keramiką ir turi visas reikiamas savybes puikiai praustuvei. Gamybos procese šią medžiagą patogu išformuoti į beveik bet kokią įmanomą formą. Parinkus tinkamą sienelių storį, tokia praustuvė tampa pakankamai tvirta ir maloni liesti.


Naudojamos ir kitos medžiagos. Akmens masės, nerūdijančio plieno, galima rasti net specialiai dengtos medienos praustuves, bet pastarosios nėra ilgaamžės ir patvarios. Tam, kad praustuvė atliktų savo funkciją, visiškai pakanka santechninio porceliano, kuris yra sąlyginai pigus. Jei norima įmantresnės spalvos, tekstūros ir kitų nestandartinių sprendimų, tuomet verta pasidairyti į kitas medžiagas.


Pirkimas internetu ir kainos


Nesvarbu ar jums reikalingas paprastas rankų praustuvas, o gal nestandartinis praustuvas moderniam vonios kambariui, visas prekes galima nesunkiai įsigyti internetu. Internetinio prekių katalogo neriboja fizinis dydis, todėl nereikia baimintis, kad nepamatysite prekės vien dėl to, kad šiuo metu jos nėra ekspozicijoje. Taip pat sutaupomi ekspozicijos ir parduotuvės išlaikymo kaštai leidžia pasiūlyti geresnę kainą ir leisti sutaupyti galutiniam vartotojui. Šiuo metu beveik viską galima įsigyti internetu, o praustuvai – ne išimtis.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password