Pisuaro rėmai

Tam, kad pisuaras būtų pritvirtintas ir tinkamai sujungtas su vandentiekio bei nuotekų sistemomis, naudojamas potinkinis pisuaro rėmas. Nors rėmas yra paslėptas po sienos apdaila ir naudodamiesi pisuaru jo nematome, bet rėmas atlieka pagrindinę pisuaro fiksavimo funkciją ir itin palengvina santechnikos prijungimą. Potinkinis rėmas pisuarui – būtinas ir pagrindinis montavimo įrengimas, pritaikomas pagal pisuaro modelį bei norimą vandens nuleidimo būdą.


Pisuaro potinkinis rėmas skiriasi nuo unitazo rėmo. Pisuaras tvirtinamas aukštesnėje pozicijoje, todėl laikikliai atitinkamai montuojami aukščiau. Nereikalingas vandens kaupimo rezervuaras, nes pisuaro nuleidimas vykdomas vandentiekio srove. Nuotekų jungtis patalpinta aukščiau, nei unitazo montavimo atveju.


Kaip išsirinkti pisuaro rėmą?


Yra keletas parametrų, kuriuos turi atitikti rėmas tam, kad būtų sėkmingai suderinamas su montavimo vieta, pisuaru ir priedais. Visi šie parametrai turi atitikti, bet pradėti paiešką ir atrinkti galima pradedant nuo bet kurio.


Rėmo matmenys


Akivaizdu, jog per didelių matmenų rėmas negali būti sėkmingai uždengtas apdaila, o per mažų matmenų rėmas neatitinka reikiamo aukščio ir neturi kitų reikiamų savybių. Pisuaro rėmas yra pastatomas ant žemės ir keletu būdų reguliuojamas bendras aukštis, tvirtinimo bei santechnikos komponentų vietos. Prie parduodamo rėmo galima rasti brėžinius, pagal kuriuos galite įvertinti matmenų tinkamumą ir reguliavimo diapazoną.


Vandens nuleidimo būdas


Galima rinktis iš didelio skirtingų vandens nuleidimo mygtukų, kurie atlieka tą pačią funkciją, bet veikia visiškai skirtingu principu ir yra skirtingai montuojami. Potinkinio rėmo konstrukcijoje esantis nuleidimo mechanizmas turi būti suderinamas su naudojamo mygtuko tipu bei sistema. Vieni mygtukai yra montuojami tiesiogiai ant pisuaro, kiti montuojami sienoje. Pastariesiems reikalingas pritaikytas potinkinis rėmas, kuris montuojamas dar prieš apdailos montavimą.


Potinkinio rėmo ir kitų komponentų gamintojai


Pasitaiko atvejų, kai skirtingų gamintojų sistemos negali būti suderinamos tarpusavyje. Prieš perkant reikėtų įsitikinti įrenginių suderinamumu. Jei potinkinis rėmas ir mygtukas veikia tuo pačiu principu, dar nereiškia, kad juos galima suderinti. Nėra bendrų standartų, pagal kuriuos gamintojai turėtų pritaikyti gaminių dizainą. Jei norite būti užtikrinti, rinkitės to paties gamintojo suderinamą įrangą.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password